Najlepším AR SsFZ za rok 2019 je Marek Považan

30.01.2020

Na 25. ročníku ankety Jedenástka Stredoslovenského futbalového zväzu sme spoznali aj meno najlepšieho asistenta rozhodcu SsFZ za rok 2019. Víťaz 4. ročníka ankety sa stal Marek Považan z Ružomberka.

"Pre mňa to bola skvelá skúsenosť, ktorú človek nezažije každý deň. Hostia boli inšpiratívne osobnosti slovenskej futbalovej scény. Pre mňa je to určite motivácia a povzbudenie, aby som sa aj naďalej zlepšoval, pracoval na sebe a aby som takýchto ocenení získaval stále viac a viac," zhodnotil Marek Považan.

Marek Považan - najlepší AR SsFZ za rok 2019
Marek Považan - najlepší AR SsFZ za rok 2019

Marek Považan odštartoval svoju futbalovú kariéru začal v šiestich rokov ako hráč MFK Ružomberok. Rozhodovaniu sa začal venovať od augusta 2014 v ObFZ Liptovský Mikuláš. Od roku 2016 začal rozhodovať v súťažiach SsFZ a od sezóny 2019/2020 bol zaradený na nominačnú listinu Asistentov rozhodcov 3. ligy.

Ešte len 21-ročný Považan je nováčikom v III. lige. Svojou pracovitosťou a kvalitnými výkonmi sa aj napriek nízkemu veku rýchlo dostal medzi špičku asistentov v SsFZ. "Bola to moja premiérová sezóna v III. lige a hodnotím ju aj z hľadiska tímovej spolupráce rozhodcov, s ktorými som bol na stretnutiach veľmi pozitívne. Boli sme s kolegami delegovaní na veľmi ťažké stretnutia, v ktorých sme museli urobiť mnoho zložitých rozhodnutí, no v konečnom dôsledku si myslím, že to dopadlo naozaj dobre," skonštatoval rodák z Ružomberka.

Do jarnej časti časti vstupuje talentovaný asistent najmä s pokorou. "Hlavne stretnutia, na ktoré budeme s kolegami delegovaní, aby dopadli ku spokojnosti všetkých. Samozrejme uvedomujeme si, že nie vždy to je možné, ale budeme sa určite snažiť na zápasoch zo seba vydať všetko, čo je v nás," uviedol najlepší asistent SsFZ za rok 2019.

Marek Považan na záver prezradil aj s akými cieľom ide do druhej polovice sezóny. "Pre mňa je najdôležitejšíe, že ak sa stanú nejaké chyby, tak si ich priznať, poučiť sa z nich a nakoniec sa stať lepším a kvalitnejším asistentom, na ktorého sa môžu spoľahnúť nie len rozhodcovia stretnutia, ale aj komisia, delegáti, funkcionári a v neposlednom rade aj fanúšikovia, pretože podľa môjho názoru by sa mal futbal prednostne vykonávať pre ich potešenie a radosť."